O Nas

NFE News – skrót od Non-Formal Education czyli edukacja pozaszkolna. Dlaczego taka nazwa? Tak naprawdę, swoje umiejętności i wiedzę zdobywamy przez całe życie, ucząc się poza formalnym system edukacji. Zdobywamy ją sami – oddając się naszemu hobby, uczestnicząc w kursach i szkoleniach, od znajomych albo poprzez zwykłe doświadczenie. Dlatego nasze motto brzmi: “wiedzę zdobywasz przez całe życie”.

Wśród nas żyje bardzo wiele osób, które mają się czym pochwalić, podzielić z nami swoją pasją, i to od nich możemy się dowiedzieć czegoś nowego. Bardzo często osoby te nie mogą przebić się do mediów publicznych czy prywatnych, bo tylko “bed news” lub “fake news” dziś są medialne i poczytne. Gdyby było dużo krwi, coś by wybuchło, zginęło wiele osób – wtedy dopiero jest to medialne… Również osoby te nie są celebrytami, o których można poplotkować, lub które “wpuszczą nas do swojego łóżka”.

NFE News nie zajmuje się polityką, nie jest tylko dla znanych osób z pierwszych stron gazet, choć chętnie podejmujemy z nimi współpracę, ale przedstawiając ich z prawdziwej, ludzkiej strony. Chcemy przede wszystkim poruszać ważne tematy, wyjaśniać, promować ludzi, którzy mają coś do powiedzenia i podzielenia się z nami.

Chcemy uczyć się wzajemnie od siebie, a co najważniejsze promować tylko dobre informacje.

Chcielibyśmy aby NFE News był miesięcznikiem laików dla laików, ale pasjonatów. I to oni będą redagowali to czasopismo.

Inicjatywy oddolne są najlepsze, ponieważ są prawdziwe. I może nie są to absolwenci dziennikarstwa a ich warsztat techniczny wymaga jeszcze wiele pracy, ale pasji i rzetelnej wiedzy mają w nadmiarze.

Jestem przekonany, że każdy kolejny egzemplarz będzie coraz lepszy.

Zapraszam do bycia z nami w comiesięcznych spotkaniach pasjonatów.